Kompania e njohur nderon Ronaldon me video të veçantë (VIDEO)

Kompania e njohur e veshmbathjeve “Nike” e ka nderuar Cristiano Ronaldon me një video të veçantë të publikuar të enjten gjatë ditës.

Ronaldo të mërkurën mbrëma e theu rekordin dhe u bë golashënuesi më i mirë në nivel përfaqësuesesh. Portugalia mposhti në udhëtim Irlandën 2:1 në kualifikime të Kupës së Botës. Ronaldo ishte në listën e realizatorëve me dy gola.

Golin e 110-t, Ronaldo e shënoi në minutën e 89-t dhe e kaloi në listën e shënuesve sulmuesin e Iranit, Ali Daei.

Në minutën e gjashtë të kohës shtesë, Ronaldo realizoi për golin e 111-t në nivel përfaqësuesesh. Këtë shifër të golave e arriti në 180 ndeshje.

Golin e vetëm për irlandezët e shënoi mbrojtësi John Egan në minutën e 45-t.

Sulmuesi portugez e humbi penalltinë në minutën e 15-t.


Shtuar 2.09.2021 16:20