Koleksioni i makinave të Ibrës, nga Ferrari te Porsch (FOTO LAJM)

Në moshën 40 vjeç, karriera e futbollit e Zlatan Ibrahimovic nuk tregon asnjë shenjë ngadalësimi.

Ibra jashtë futbollit njihet për jetën e luksit, ku nuk mungojnë makinat e shtrenjta që vlejnë qindra milion euro.

Koleksioni i makinave të Zlatan Ibrahimovic përfshin një Ferrari Monza, Porsche si dhe Volvo.

Ai së fundmi i shtoi vetes në garazh një Ferrari  Sf90 Stradale eme vlerë 400,000 £. Gjithashtu Iba posedon dhe një Porsche prej 650,000 £.

Por, ai i qëndroi besnik rrënjëve të tij kur u bë ambasador për prodhuesit e makinave Volvo, madje duke çuar në stërvitje modeste prej 40,000 paund XC40.

Në fotot më poshtë ju do të shikoni të gjitha makinat e lojtarit të Milanit, marrë nga The Sun. GD /albeu.com/

 


Shtuar 5.10.2021 11:45