Koeman nuk ka ndërmend të ndahet në “paqe” me Barcelonën, nuk pranon zgjidhjen e kontratës

Mes Ronald Koeman dhe Barcelonës ka nisur një luftë e ashpër tashmë.

Trajneri holandez i cili u shkarkua disa ditë më parë nga stoli i skuadrës blaugrana nuk lëshon pe dhe pretendon të marrë nga klubi spanjoll 12 milionë eurot siç ishin parashikuar në kontratën mes palëve dhe nuk pranon për asnjë arsye dëshpërblimin prej 7 deri në 8 milionë euro që drejtuesit e Barcelonës i ofrojnë për të zgjidhur çështjen e prishjes së kontratës.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë gjatë ditëve në vijim, por lufta mes palëve tashmë ka nisur.


Shtuar 1.11.2021 21:22