Koeficientët për Europianin, shikoni favoritët për të fituar trofeun (FOTO LAJM)

Franca dhe Anglia janë dy favoritet kryesore për të fituar kampionatin Europian sipas kompanive të basteve.

“Gjelat” e Deshampit kanë një grup futbollistësh mjaft të talentuar dhe nga më të mirët në botë, çka do të thotë se mund të triumfojnë në këtë kompeticion.

Triumfi i francezëve kuotohet 5.6, ndërsa ekipi i dytë favorit është Anglia me 5.88. Belgjika është skuadra e katërt, e cila pasohet nga Spanja dhe Gjermania për të mbyllur pesëshen. Kampionët aktualë të Portugalisë kanë koeficientin 9,5, ndërsa Italia është e shtata.


Shtuar 2.06.2021 10:19