Klubi prestigjoz spanjoll ëndërron Dybalan

Paulo Dybala ende nuk e sqaron të ardhmen e tij dhe pasi vendosi të mos rinovojë kontratën me Juventusin, nuk ka zgjedhur ende një destinacion të ri. Fillimisht dukej se italiani do të shkonte drejt Interit, por zbarkimi i Lukakut ka bërë që oferta interiste të ulet.

Tani argjentinasi hap mundësi të reja dhe fati i tij mund të në La Liga.

Sipas informacioneve që trajtojmë në Todofichajes, Sevilla ka paraqitur një kandidaturë për të marrë shërbimet e mesfushorit. Në kthimin e tyre në Champions League, Sevilla duhet të ngrejë ndjeshëm nivelin e skuadrës dhe pa dyshim ardhja e Dybala do t’i jepte një vulë diferencuese.

Los Hispalenses i kanë paraqitur tashmë një propozim për ta marrë atë te Sanchez Pizjuán për 3 milion euro në sezon dhe megjithëse synimi i tij është të vazhdojë në Itali, ai mund të përfundojë duke luajtur në Sevilla.

Në çdo rast, Dyabala ende nuk do të kishte dhënë një përgjigje, por avancimi i datave do të luante në favor të interesave të klubin  Andaluzian. /albeu.com/