Kjo është renditja e Europa League (FOT LAJM)

Sonte janë luajtur ndeshjet e radhës në kompeticionin e dytë më të madh për klube në Evropë.

Ndeshja më e çmendur ishte ajo mes Sparta Prahës dhe Lyonit, ku ekipi francez fitoi me përmbysje 3-4 duke ruajtur bilancin perfekt.

Në anën tjetër, Napoli arriti fitoren e parë këtë edicion në Evropa Ligë duke mposhtur Legian 3-0.

Derbi mes Lazios dhe Marseilles u mbyll baras 0-0.

Eintracht Frankfurt mposhti Olympiakosin 3-1, ndërsa Real Sociedad triumfoi 0-1 ndaj Sturm Gaz.

Kjo është renditja tabelare në të gjitha grupet e Ligës së Evropës pas javës së tretë.


Shtuar 21.10.2021 23:54