Kimmich i mërzitur në Munich, shikon nga Real Madridi

Joshua Kimmich është një nga objektivat për të ardhmen e Real Madridit. Edhe pse verën e kaluar ai e pyeti për të, lojtari vendosi të vinte bast për rinovimin e tij me Bayernin dhe të qetësonte ujërat.

Tashmë legjislacioni në Gjermani e penalizon futbollistin pasi nuk është vaksinuar kundër COVID 19 dhe kjo e ka detyruar Bayernin të ulë pagën e futbollistit.

I tillë është zemërimi i lojtarit ndërkombëtar gjerman, i cili po mendon seriozisht të largohet nga klubi bavarez për të vazhduar karrierën në një destinacion të ri.

Këtu shfaqet Real Madridi, duke menduar të rinovojë plotësisht bërthamën e tij, dëshiron të bashkohet me Kimmich, Kroos dhe Alaba, ish-shokët e skuadrës në Bayern dhe miq të futbollistit të gjithanshëm.

Real Madrid konsideron se transferimi i tij në janar do të ishte pothuajse i pamundur, përveç një transferimi me një opsion për blerje, do të varet nga Bayerni, por ai është i vendosur të provojë nënshkrimin e tij verën e ardhshme pasi ka paguar një shumë që mund të arrijë në 75 milion €. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 12:53