Katalanasit mund të ëndërrojnë, Xavi: Laporta është një mik i mirë dhe ne jemi në kontakt

Xavi Hernández ka folur me BeinSports për triumfin elektoral të Joan Laporta . Trajneri i Al-Sadd përgëzoi presidentin e ri të Barça dhe zbuloi marrëdhëniet e tij të mira, përveç vlerësimit të tij: “Ai është presidenti më i mirë që kam pasur ndonjëherë”.

” Laporta është një mik i mirë , unë e njoh atë shumë mirë, ai do të bëjë më të mirën për Barçën, ai është një president i mirë, për mendimin tim presidenti më i mirë që kam pasur ndonjëherë, kështu që Barcelona do të kthehet, me siguri, si rezultatet ashtu edhe financiarisht, Ka shumë çështje për të zgjidhur, por Laporta mund të rregullojë gjithçka, ne jemi në kontakt, unë jam shumë i lumtur për të, “komentoi Xavi.

Një nga ato çështje që do të zgjidhet nga bordi i ri i kryesuar nga Laporta është vazhdimësia e Leo Messi , për të cilin foli edhe Xavi: “Shpresoj të qëndrojë, Barcelona ka nevojë për Messin dhe Messi ka nevojë për Barcelona , është çështje kohe por shpresoj të vazhdoj në Barcelonë “. /albeu.com/


Shtuar 16.03.2021 09:40