Kapiteni i Polonisë flet para ndeshjes me Shqipërinë: Janë një grup shumë i fortë

Kapiteni i Polonisë, Kamil Glik, ishte përkrah trajnerit Sousa në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Shqipwrisë, e vlefshme për kualifikueset e Botwrorit 2022.

Glik ka vlerësuar së tepërmi kuqezinjtë duke i cilësuar si një grup shumë i fortë me stil italian loje. Kur pyetet nga gazetarët për ndeshjen e radhës ndaj Anglisë, mbrojtësi i Beneventos rikthen gjithë fokusin te Shqipëria.

“Ne do ta presim Shqipërinë me një respekt të madh si ndeshje. E dimë se çfarë mund të bëjnë ata, janë një grup shumë i fortë me pak stil italian. E kemi marrë këtë ndeshje shumë seriozisht. Ne jemi kthyer në Naradowy dhe kemi humbur këtu vetëm njëherë në kualifikuese me Ukrainën. Me sa pikë jamë i kënaqur në këto tre takime? Shkojmë gjithmonë për 9 pikë. Do të jetë gabim i madh që të flasim për Anglin kur në fillim do të përballemi me Shqipërinë. Duhet t’i mundim nesër”, u shpreh Glik.


Shtuar 2.09.2021 12:48