Kalimi i Rabiot tek United u “shkatërrua”, kjo është paga e frikshme që nëna e francezit kërkonte

Pavarësisht se Manchester United dhe Juventusi i Torinos arritën një marrëveshje për Adrien Rabiot , në të cilën Djajtë e Kuq do të paguanin rreth 15 milionë euro (që mund të arrijnë në 20 me variablat) për mesfushorin francez, paga e lartë kërkon nga nëna e lojtarit e njëkohësisht agjentja e pengoi transferimin.

Siç raportohet nga Italia,  Veronique Rabiot donte 40 milionë në katër vjet nga Manchester United.

Disa shuma të tepruara për të cilat skuadra e Old Trafford nuk ra dakord dhe menjëherë nisi  punon për një tjetër alternativë, Casemiron nga Real Madridi./albeu.com