Juventusi kthehet te fitorja, mposht pa vuajtje Bologna-n (VIDEO)

Ka mjaftuar nga një gol për çdo pjesë që Juventusi të rikthehet te fitorja në Serie A përballë Bologna-s pas barazimit me Venezian një javë më parë.

Ndeshja e cila u zhvillua në “Renato Dall’Ara”, në kuadër të javës së 18 të Serie A, përfundon me rezultatin e përgjithshëm 0-2.

“Zonja e vjetër” zhbllokoi rezultatin që në minutën e 6 me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata, që do të ishte edhe goli i  vetëm i 45 minutave të para.

Pjesa e dytë nis me të njëjtin ritëm dhe miqtë ia dalin të shënojnë edhe golin e dytë në  minutën e 69 me anësorin Cuadrado, duke i dhënë qetësi ekipit të Allegrit.

Pas kësaj fitoreje Juventusi ngjitet në vendin e 6 me 31, por aq sa ka edhe Roma e vendit të 4, ndërsa Bologna renditet në vendin e 10 me 24 pikë. r.t/albeu.com


Shtuar 18.12.2021 20:10