Juventusi “grop”, Allegri sërish mes “stuhisë”: Katër problemet që duhen zgjidhur

Disa paraqitje të mira nuk e rikthejnë Juventusin e madh. Siguritë që duken sikur shfaqen nga Allegri shemben shpejt.

Fatkeqëisht për trajnerin është Juventusi i zakonshëm, që u nis fuqishëm, krijon mundësi të mira, por ngadalë bie dhe sërish humbet, gabime individuale dhe mangësi ekipore.

Fitoret ndaj Bolognas dhe Maccaba Haifa-s thjesh mashtruan se kriza te “bardhezinjtë” po zbehej, Milan e ktheu shpejt në tokë.

Dallimi në instesitet, dëshirë, ritëm, personalitet, gjendja fizike, bën një diferencë të madhe ditën e djeshme.

Për Juventusin është humbja e dytë në Serie A. “Zonja e Vjetër” qëndron -7 pikë nga kreu, por sot mund të përfundojë edhe -10, nëse Napoli dhe Atalanta fitojnë.

Çfarë nuk funksionon te Juventusi, 4 problemet që duhen zgjidhur:

  1. Loja nuk shkon
  2. Shumë gabime teknike
  3. Shumë pikë të humbura gjatë rrugës
  4. Mungesa e reagimit /albeu.com