Juventus po shqyrton një lëvizje për Neymar

Neymar mund të transferohet në Juventus

Klubi italian po shqyrton mundësinë e transferimit të brazilianit për shkak të kërkesës së trajnerit Massimiliano Allegri për të forcuar skuadrën e Juventusit, raporton Diario Sport.

Më herët u raportua se drejtuesit e Katarit të PSG-së, si dhe këshilltari i ri i futbollit parizian, Luis Kampos, nuk llogarisin në ekip Neymar.

Sulmuesi 30-vjeçar shënoi 13 gola dhe dha 8 asistime në 28 ndeshje për PSG -në në të gjitha garat sezonin e kaluar.

Shtuar 22.06.2022 17:47

Tags: ,