Juventus – Genoa, formacionet zyrtare

Juventusi do të përballet me Genoan në kuadër të xhiros së 30-të të Serie A.

“Bianconerët” kërkojnë pikë të plota dhe kanë në dispozicion pothuajse gjithë skuadrën.

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo deklaroi se ai mund të startojë me treshen Dybala, Ronaldo dhe Morata në sulm.

Bernardeschi dhe Bonucci mungojnë shkaku i infektimit me COVID-19.

Për Genoan, Strootman do të mungojë shkaku i suspendimit.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo; Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Ronaldo, Morata.

Genoa:Perin; Masiello, Radovanovic, Criscito; Biraschi, Behrami, Badelj, Rovella, Zappacosta; Pandev, Scamacca.

Shtuar 11.04.2021 14:04