Juventus e mbyll vitin me 6 fitore radhazi, bardhezinjtë nuk heqin dorë nga titulli (VIDEO)

Edhe pse 10 pikë larg Napolit kryesues, Juventus e ka mbyllur këtë vit me 6 fitore radhazi në Serie A.

Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-0 në shtëpi Lazion me golat e Kean 43′ 54′ dhe Milik 89′.

Skuadra e Allegrit ngjitet kështu në vendin e 3 me 31 pikë, 10 pikë pas Napolit kryesues.

Bardhezinjtë patën një fillim sezonit të vështirë, por tashmë kanë marrë veten.

Tashmë Juventus rikthehet në fushë vitin e ardhshëm më 4 janar ndaj Cremonese. SHIKO GOLIN 1    SHIKO GOLIN  2  SHIKO GOLIN E 3 /G.D albeu.com/


Shtuar 13.11.2022 22:35

Tags: