Joshua akuzon Furyn për prishje “lufte”: Çfarëdo që të ndodh, unë do të ndeshem me të

Anthony Joshua ka fajësuar Tyson Fury për prishjen e luftës së tyre për titullin e padiskutueshëm, por beson se mund të rindodh më vonë këtë vit sepse është “më i madh se boksi, më i madh se rripat”.

Një arbitrim gjykate në SH.

“Unë do të jem akoma këtu, akoma i gatshëm të bëj një shfaqje. Fundi i vitit. Më lejoni të kaloj Usyk së pari. Por me ose pa Usyk në jetën time, unë do të luftoj me Fury”, ka thënë Joshua për Sky Sport.

“Usyk nuk është gjithçka dhe fundi. Ai nuk e përcakton luftën e Fury. Lufta e Fury duhet të ndodhë. Ashtë një luftë e madhe, më e madhe se boksi, më e madhe se rripat.

Kjo do të ndodhë. Pas luftës Usyk, pasi të mbroj rripat e mi. Lufta do të jetë më e madhe, më e mirë se ajo që do të kishte qenë“, ka thënë ndër të tjerash boksieri anglez.

Fury dhe Wilder do të ndeshen më 24 korrik në Las Vegas në një luftë të tretë për titullin e peshave të rënda në WBC dhe Joshua do të mbrojë titujt e tij IBF, WBA dhe WBO kundër sfiduesit të detyrueshëm Oleksandr Usyk në fund të shtatorit në stadiumin Tottenham Hotspur në Londër. /

B.A. vendosi që Fury duhet të luftojë Deontay Wilder duke shkaktuar shembjen e ndeshjes ëndërr gjithë-Britanike kundër Joshua.


Shtuar 21.06.2021 16:17

Tags: , ,