Ish-ylli Realit dhe PSG-së gëzon madrilenët: Mbappe me tha se do të luante për “Los Blancos”

Jesé e njeh mirë Mbappen pasi ata ishin të dy partnerë në PSG. Sulmuesi francez është objektivi kryesor i Real Madridit dhe Jesé, një ish-lojtar i Real Madridit, zbuloi në #Vamos se çfarë i tha Mbappe për të qenë lojtar i bardhezinjve.

” Mbappé më tha se do të luante për Real Madridin një ditë. Nuk e dija nëse do të ishte në një vit, në dy vjet, në tre vjet,” shpjegoi Jesé, i cili rrëfeu duke mos ditur se si është situata e Mbappes tani.

Është pak e komplikuar por në fund të fundit në botën e futbollit del çdo ditë diçka e re, diçka që të habit. Edhe pse duke e njohur edhe Florentinon të di gjithçka që ka folur me të”, Jesé tha se e ka të qartë se Mbappé do të përfundojë duke luajtur për Realin. “Jam i sigurt. Nuk e di nëse tani apo sezonin e ardhshëm.” r.t/albeu.com


Shtuar 12.11.2021 10:16