Ish-talenti i Barcelonës refuzoi Real Madrid për PSV, zbulohet arsyeja

Xavi Simons, një ish-lojtar i akademisë së të rinjve të Barcelonës, i cili kohët e fundit nënshkroi një kontratë falas me PSV Eindhoven, thuhet se ishte në bisedime për t’u bashkuar me Real Madridin përpara se të angazhohej në skuadrën e Ruud van Nistelrooy deri në vitin 2027.

Mesfushori holandez 19-vjeçar, i cili po i afrohej fundit të kontratës me PSG-në dhe u bind të largohej nga skuadra pariziene, thuhet se u përball me Real Madridin.

Kjo është sipas “L’Equipe”, të cilët raportojnë se Real Madrid kishte planifikuar të nënshkruante me Xavi Simons dhe ta regjistronte atë me Real Madrid Castilla në mënyrë që të lehtësonte përshtatjen e tij dhe të mbështeste qëllimin e Castilla për t’u promovuar në LaLiga SmartBank.

Megjithatë, Xavi Simons refuzoi ofertat fillestare nga Real Madrid dhe vendosi të nënshkruajë me PSV për të luajtur në Eredivisie në vend të kësaj./ h.ll/albeu.com


Shtuar 4.07.2022 17:00