Ish-lojtari i Barcelonës tërhiqet nga futbolli: Mjaft është mjaft!

Një nga talentet më të mëdhenj në futbollin turk ka varur këpucët.

Në moshën 35-vjeçare, Arda Turan i thotë lamtumirë futbollit të luajtur.

Ish-lojtari i Barcelonës dhe i Atletico Madid kishte mbetur pa ekip pas përfundimit të kontratës së tij me Galatasaray, klubi në të cilin ai u rrit dhe që fitoi eksperiencën e duhur./ h.ll/albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arda Turan (@ardaturan)