Ironia e Raiola: Edhe nipi im 5-vjeçar mund t’i gjejë klub të madh Paul Pogbas

Mino Raiola, agjenti i njohur në sportin e futbollit ka folur për lojtarin e tij, Paul Pogba.

Përmes një interviste, Raiola thotë se nuk është e vështirë t’i kërkosh klub të ri lojtarit të Manchester Unitedit. Madje ai thotë se këtë punë mund ta bëjë edhe nipi i tij 5-vjeçar.

“Pogba është i pëlqyer në të gjithë botën. Kam dëgjuar që në Manchester United ai është i vlerësuar, gjithashtu edhe nga trajneri, Solskjaer. Nëse më pyesni për Pogban dhe për klubin e ri, unë ju them se nuk është vështirë t’i kërkosh klub të ri. Këtë punë mund ta kryejë edhe nipi im 5-vjeçar, t’i gjejë klub të një niveli të lartë”, ka thënë Raiola.

Pogba ka bërë katër paraqitje për “Djajtë e kuq” në këto ndeshjet e fundit. Ai ka shënuar një gol kundër AC Milanit në UEFA Europa League./


Shtuar 30.03.2021 12:13

Tags: ,