Interi rikuperon Handannovic, De Vrij, D’Ambrosio dhe Vecino ende pozitivë

 Inter fillon të rikuperojë lojtarët e prekur me Covid. Samir Handanovic ishte negativ ndaj tamponit të bërë dje kështu që ai është i gatshëm të kthehet në dispozicion të Contes dhe të jetëtitullar në ndeshjen e të shtunës se ardhshme në Bolognas. Nga ana tjetër, De Vrij, D’Ambrosio dhe Vecino mbeten pozitivë dhe për këtë arsye do të përsërisin tamponin në ditët e ardhshme, duke shpresuar të bëhen negativë sa më shpejt të jetë e mundur.

Të katër në ditët e fundit ishin stërvitur individualisht në shtëpitë e tyre, por vetëm portieri slloven do të jetë në gjendje të kthehet në Appiano Gentile kur rinis trajnimi. Nga ana tjetër, për De Vrij, D’Ambrosio dhe Vecino, izolimi vazhdon derisa të marrin një tampon negativ, por ndërkohë, për të humbur sa më pak formë, ata do të vazhdojnë me punën e personalizuar në shtëpitë e tyre përkatëse.

Sidoqoftë, një lajm i mirë për Conte i cili rikuperon kapitenin e tij , i cili është i rëndësishëm edhe në dhomash e zhveshjes se Nerazzurrit: Handanovic do të jetë atje kundër Bolognas. /albeu.com/

Shtuar 28.03.2021 12:03