Interi pa sulmuesin argjentinas, do të mungojë 1 muaj

Inter ka publikuar në faqen e tij zyrtare testet mjekësore të Joaquin Correa.

Sulmuesi argjentinas u dëmtua në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Empolit dhe u zëvendësua që në minutën e dytë nga Sanchez.

“Joaquin Correa  iu nënshtrua rezonancës magnetike sot në Institutin Humanitas në Rozzano. Ekzaminimi zbuloi se Correa ka një shpërqëndrim muskulor mbrapa në kofshën e majtë.

Lojtari do të rivlerësohet përsëri pas dy javësh.”

Correa pritet të mungojë rreth një muaj./ h.ll/albeu.com

Shtuar 21.01.2022 15:14