Inter kërkon të mbyllë marrëveshjet me dy yjet e Seria A

Inter po tregohet aktiv ditët e fundit të merkatos së dimrit.

Pas blerjes së Gosens, tashmë zikaltërit dëshirojnë të mposhtin rivalitetet me Dybala dhe Scamacca. “TuttoSport” raporton se Inter dëshiron të mbyllë marrëveshjet me dy lojtarët sa më shpejtë të jetë e mundur për arsye se rivaliteti i ekipeve të tjera për këta dy lojtarë është e madhe.

Për Dybala është gjithashtu i interesuar edhe Liverpool, ndërsa për Scamacca ka ende interesim nga Juventus.

Për sulmuesin italian, Inter ndjehet optimist duke marrë parasysh marrëdhëniet e mira me ekipin e Sassuolos./ h.ll/albeu.com

Shtuar 27.01.2022 09:13