Icardi do rikthimin në Serie A

Mauro Icardi ka vendosur të largohet nga PSG. Mediat franceze kanë bërë të ditur se sulmuesi argjentinas e ka kërkuar largimin.

Icardi është i pakënaqur me situatën e tij në skuadër dhe dëshiron një aventurë të re.

28-vjeçari mund të rikthehet në kampionati italian. Interesim për Icardin ka shprehur Juventusi që e dëshiron me çdo kusht.

Icardi ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2024. Këtë sezon në nëntë paraqitje në ligën franceze ka shënuar tre gola. /albeu.com/


Shtuar 26.10.2021 18:34

Tags: , ,