I suksesshëm jo vetëm në futboll, por edhe në biznes: Ibrahimovic fiton miliona euro nga ky sport

Jo vetëm një kampion në fushë, por edhe një sipërmarrës i mirë. Zlatan Ibrahimovic sigurisht që nuk do të vdesë nga uria kur të vendosë të varë kepucet (per shkak se ka akumuluar shume para ne karriere, por edhe sepse vazhdon te gjeneroje si biznesmen), edhe pse shpresojmë për një të ardhme të largët pavarësisht 40 viteve të tij…

Sulmuesi i Milanit është gjithashtu me fat në Padel, falë pesë Padel Zenters në Suedi dhe planit për të hapur një të tillë edhe në Milano.

Projektet e Ibrës. Kompania e tij ‘Unknown’, siç raportohet nga edicioni online i Corriere dello Sport, mbylli bilancin me një fitim afër 9 milionë euro. Këtyre të ardhurave i shtohen ato të një kompanie tjetër shumë fitimprurëse: ‘Ciroo’, mbajtja financiare e cila, ndër të tjera, ka pjesëmarrjen e ish -shokëve Verratti, Maxwell dhe Sirigu.


Shtuar 5.09.2021 14:38