I preferuari i Sylvinhos për sulmin e Kombëtares, Sokol Cikalleshi firmos kontratën e re

Sokol Cikalleshi do të vijojë aventurën e tij te Konyaspor. Mediat në Turqi raportojnë se sulmuesi shqiptar dhe klubi kanë arritur marrëveshjen për të vijuar edhe për një tjetër vit kontratën.

33-vjeçari kavajas ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit duke hedhur pas problemet në fillimin e sezonit ku pati ngërç për shkak të pagave të prapambetura.

Në orët në vijim pritet zyrtarizimi nga Konyaspor.

Bomberi po shkëlqen këtë sezon duke shënuar 11 gola, më i miri për Konyaspor.

Cikalleshi është një hallkë e rëndësishme edhe në Kombëtaren shqiptare ku preferohet nga trajneri Sylvinho.

Ai është emri i parë në listën e sulmit për Euro 2024 si një veteran me eksperiencë dhe lider në grupin kuqezi.


Shtuar 18.04.2024 18:21