I dashuruar “kokë e këmbë”, i famshi italian e quan përrallë lidhjen me Erjona Sulejmanin (FOTO LAJM)

Prej disa kohësh, ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemajli, Erjona Sulejmani po shijon lidhjen e dashurisë me protagonistin e “Uomini e Donne”, Alessandro Basciano.

Modelja Erjona Sulejmani bëri publike lidhjen me Basciano pak kohë më parë me anë të disa fotove të publikuara në rrjetet sociale dhe qe atëhere nuk ndalet duke publikuar foto krah tij.

Njesoj ndodh edhe me Alessandron i cili duket koke e kembe i dashuruar me bukuroshen shqiptare.

Këtë ai e ka vërtetuar edhe se fundmi i cili e quan dashurine e tyre “Përrallë”.

Në nje foto të çiftit, ai ka shkruar disa vargje te nje kenge te njohur italiane: Favola.

“Tani do t’ju tregoj një histori që
Do ta keni të vështirë ta besoni
Sepse bëhet fjalë për një princeshë
Dhe i një kalorësi i cili
Duke hipur në kalin e tij të bardhë
Ai hyri në pyll
Duke kërkuar për një ndjenjë
Që të gjithë e quanin dashuri ”
Përrallë…”, ishin vargjet qe zgjodhi Alessandro per te pershkruar dashurine me Erjona Sulejmanin, shkruan Albeu.com.

Kjo është lidhje e parë publike e Erjona Sulejmanit pas ndarjes së saj nga futbollisti Blerim Xhemajli, me të cilin ka një djalë.

Pas divorcit, ajo se deklaroi se kurrë s’do lidhej me një futbollist sërish dhe e ka mbajtur fjalën, pasi tani është në krah të djalit mjaft të njohur në botën e televizionit Italian.

32-vjeçari Alessandro Basciano gjithashtu baba i një djali 5-vjeçar, Nicolò, nga lidhja me Clementina Deriu.

Ai ishte një pretendent i “Uomini e Donne”, programi i suksesshëm i Maria de Filippi.