HISTORIA/ Dikur bëri burg se goditi të dashurën, frazat e famshme të Massimo Ferrero (FOTO LAJM)

Massimo Ferrero, i mbiquajtur “Viperetta”, një pseudonim që nuk ishte më i përshtatshëm. Zëri i tij gjithmonë i ngjirur ishte lehtësisht i dallueshëm dhe pandershmëria e tij që e ka dalluar gjithmonë.

Ish-presidenti tashmë i Sampdorias është akuzuar shpesh nga fansat si dorështrënguar.

I lindur në vitin 1951 Ferrero është një showman: gjyshja e tij performoi si soubrette në Ambra Jovinelli me Macario.

Para “arrestimit” të djeshëm për falimentim, Ferrero kishte kaluar gjashtë muaj në një burg për të mitur sepse kishte rënë në dashuri me një vajzë: vajzën e një karabiniere. E reja nuk ia ktheu dashurinë Massimos, kështu që një ditë, duke e kryqëzuar në rrugë, i rrëzon kapelen.

Pak metra më tutje është një patrullë e kolegëve të babait të tij dhe Massimo arrestohet. Me kalimin e viteve Massimo Ferrero është bërë i famshëm edhe për goditjet e tij ndaj miqve dhe kolegëve. Ne kemi mbledhur disa nga më të famshmet. /albeu.com/

“Po ku po shkon Mihajllovic? Ji i qetë, qëndro me mua. Këtu ai gjeti diellin brenda. Në Milano shkon atje, aty është metroja që kumbon”.

“Jam i nderuar të interpretohem ose të keqinterpretohem si gurëdhënës. I them Crozza-s se jeta është e bukur dhe dua ta shijoj”.

 

“Moratti është i padrejtë që u trajtua kështu. Unë i kisha thënë që në fillim”.

Siç thonë në Romë, Kajro (Presidenti i Torinos) ka para me çokollatë, domethënë i fut në xhep dhe shkrihen. Ai është dorështrënguar. Por unë vij nga varfëria dhe jam si Robin Hood, por nuk vjedh asnjë mut, ata tashmë kanë vjedhur gjithçka.”

 


Shtuar 7.12.2021 20:21