Hazard pëlqehet nga një ekip i kategorisë së dytë në Belgjikë

Eden Hazard nuk po punon në Real Madrid. Edhe pse sulmuesi i ka lënë pas lëndimet e tij të rënda, ai nuk po hyn në formacionin fillestar të Carlo Ancelottit.

Është koha që 30-vjeçari të mendojë për një transferim larg nga Estadio Santiago Bernabeu dhe ai ka marrë një propozim surreal nga një ekip në Belgjikën e tij të lindjes. KVC Westerlo aktualisht është në divizionin e dytë të futbollit belg dhe është në pronësi të biznesmenit turk Oktay Ercan, i cili dëshiron të investojë në klub dhe t’i çojë ata drejt suksesit. Ata janë të vendosur për t’u promovuar pasi kanë një avantazh prej 10 pikësh në krye të divizionit të dytë dhe drejtori sportiv Hasan Cetinkaya do të donte të nënshkruante me Hazard.

“Mendoj se mund ta konsideroj Eden Hazard një mik, pasi e takova për herë të parë kur ai ishte në Lille,” tha Cetinkaya në një intervistë për Het Nieuwsblad. Ai më premtoi se një ditë do të luante për Fenerbahcen. Për ta bërë atë të vinte në KVC Westerlo do të ishte më e vështirë, por kurrë nuk e dini. Ai mund të vijë dhe të përfundojë karrierën e tij këtu.”

Ndërsa Hazard mund të mos jetë gati të kthehet në Belgjikë në moshën 30-vjeçare, ai e di se e ardhmja e tij me siguri qëndron larg Real Madridit dhe do të skanojë tregun për vendin e duhur të transferimit./h.ll/albeu.com


Shtuar 3.12.2021 10:49