Haaland vendos këtë muaj për të ardhmen e tij, City pretendenti kryesor

Sulmuesi norvegjez i Dortmundit, Erling Haaland do të marrë një vendim mbi të ardhmen e tij brenda muajit janar, sipas Sky Sports.

Haaland është padyshim është nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe ndër më të shtrenjtit për ta pasur në skuadër.

Manchester City shikohet si skuadra pretendente për nënshkrimin e tij, ndërsa pas saj vjen Reali dhe Barcelona.

Skuadra gjermane e Dortmund kërkon të sigurohen mbi vendimet e lojtarit të tyre për të marrë angazhimet e nevojshme. r.t/albeu.com


Shtuar 12.01.2022 09:14