Guardiola thotë se Liverpool është më i mirë se Manchester City në garën për titull

Pep Guardiola ka pohuar çuditërisht se Liverpool është në formë më të mirë se skuadra e tij Manchester City në garën për titull në Premier League.

CFARE NDODHI?
City arriti në një fitore 2-0 ndaj Sheffield United të shtunën për të regjistruar një fitore të dytë radhazi në Premier League, pasi kishte fituar vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e tyre të mëparshme. Megjithatë, trajneri ka bërë një deklaratë të pazakontë pas fitores.

ÇFARË THA GUARDIOLA
“Kaq i ngushtë – ne nuk jemi në krye të ligës, Liverpool është më i mirë”, tha Guardiola për BBC. “Ne kemi pasur lëndime dhe disa probleme, kemi fituar tituj, të rëndësishëm, niveli ynë është shumë i mirë do të thoja dhe jemi atje. Tani pushoni, të gjithë kemi nevojë. Janari është më pak intensiv se nëntori dhe dhjetori, kështu që ne përgatitemi për atë që vjen më pas”.

City është i treti pasi mposhti Sheffield United dhe është i përfshirë në një garë katërpalëshe për titull ku përfshihen liderët Liverpool, Aston Villa dhe Arsenal. Liverpooli është i pari me 42 pikë, po aq sa Villa e dytë, ndërsa City është i treti me 40 pikë pas 19 ndeshjesh. City e ka fituar Liverpoolin në kurorën e Premierligës në garat magjepsëse për titull në 2018-19 dhe 2021-22. /AlbEu.com/


Shtuar 30.12.2023 21:10