Guardiola: Ronaldo do të shënojë gola deri në 75 vjeç

Pep Guardiola thotë se Cristiano Ronaldo do të vazhdojë të shënojë gola deri kur të jetë 75 vjeç.

Ai do të shënojë gola gjatë gjithë jetës së tij”, tha Guardiola për Sky Sports. “Ai do të jetë 75 vjeç, ndoshta në pension, por do të jetë në barbekjunë e tij duke luajtur një lojë dhe do të shënojë gola.

“Këta tipa djemsh, si [Lionel] Messi, si ai, çfarë kanë bërë në dekadën e fundit në futbollin botëror duke shënuar gola, gola dhe gola dhe duke ndihmuar ekipin e tyre të fitojë, flet vetë.

“Është mirë për Premier Ligën që ai është kthyer. United i përket Cristianos dhe Cristiano i përket United. Është një përshtatje e mirë. Ishte në të kaluarën. Ndoshta do të jetë në të tashmen dhe të ardhmen. Do të shohim.”

Duhet t’i pyesni ata,” tha Guardiola. “Ole tha se nuk mund ta imagjinonte të ishte këtu. Duhet t’i pyesni ata. Mendoni se të dy janë të lumtur që kanë njëri-tjetrin atje? Kjo është gjëja më e rëndësishme.”

Ronaldo ka shënuar nëntë gola në 11 ndeshje që kur u kthye në Angli, duke dëshmuar se, pavarësisht moshës së tij, ai ende ka aftësinë të jetë shpëtimtari i Man Utd.


Shtuar 5.11.2021 21:47