Guardiola bën parashikimin për titullin e Premier League

Pep Guardiola ka bërë disa komente interesante lidhur me titullin e kampionit në Premier League.
Në këtë fazë të garave, disa parashikime interesante ka dhënë Pep Guardiola, i cili ka treguar kushtin për të kapur titullin këtë edicion.

“Kampioni duhet t’i fitojë shumë ndeshje, sigurisht. 90 pikë e më shumë”, ka thënë Guardiola, transmeton lajmi.net. “Vitin e kaluar ishte Covidi dhe nuk kishte tifozë, ishte vit i vështirë për të gjitha klubet”, shtoi ai.

“E vështirë të mendohet për ecuri të gjata, sepse sapo fillon të mendosh, atëherë lëshon pikë dhe ndeshje”, ishin fjalët e Pep. /albeu.com/

 


Shtuar 12.12.2021 09:04