Greenwood, futbollisti më i mirë i muajit te Man United

Mason Greenwood është lojtari i mirë i muajit për Manchester United pasi është votuar më së shumti nga tifozët e klubit.

Në garë për futbollistin më të mirë të muajit gusht ishin:  Bruno Fernandes, Mason Greenwood dhe Paul Pogba.

Fitues me shumicë votash nga fansat doli Greenëood, duke lënë pas Pogban dhe Fernandesin.

Futbollisti i ri është duke kaluar në një formë fantastike dhe ka shënuar tre gola në tri duelet e para.

 

 


Shtuar 4.09.2021 16:30