Granada e Uzunit rrëzohet nga La Liga, Muriqi shpëton Mallrocan me asist

Myrto Uzuni do të luajë në Segunda Divizion. Granada rrëzohet nga La Liga teksa barazoi pa gola në shtëpi ndaj Espaynol.

Skuadra e Mallorca ku lua Muriqi i ka shpëtuar rënies nga La Liga duke fituar 0-2 ndaj Osasunës me golat e Angel  dhe Grneier.

Muriqi luajti një rol kyç në luftën e Mallorca për mbijetesë, teksa në këtë ndeshje dha asist. /albeu.com/

Shtuar 22.05.2022 22:06