Goli i anulluar i Ronaldos, trajneri i Portugalisë: Gjyqtari na kërkoi falje

Ndeshja e zhvilluar për fazën para-kualifikuese për Kupën e Botës ‘Katari 2022’ mes Serbisë dhe Portugalisë u mbyll me barazim 2 me 2.

Në fund të ndeshjes, Ronaldo shënoi një gol , por gjyqtari nuk e cilësoi si të rregullt. Goditja e yllit portugez përfundoi në portë dhe kaloi vijën, por mbrojtësi serb e largoi atë duke e vënë gjyqtarin e ndeshjes në dyshim dhe goli s’u pranua.

Trajneri i Kombëtares së Portugalisë, Fernando Santos u paraqit në konferencë për shtyp pas ndeshjes dhe tregoi se gjyqtari holandez, Danny Makkelie i kërkoi falje për mos-pranimin e golit të shënuar në fund të ndeshjes nga Cristiano Ronaldo.

“Ai më ftoi në kabinën e gjyqtarëve, dhe na kërkoi falje”, ka thënë Santos

Me këtë barazim, dy kombëtaret tani kanë nga 4 pikë. Serbia gjendet në pozitën e parë për shkak të golaverazhit, kurse Portugalia në pozitën e dytë./

Shtuar 27.03.2021 11:03