Gjermania e ka të lehtë ndaj Armenisë, Maqedonia futet në play-off (VIDEO)

Gjermania dhe Maqedonia kanë marrë nga një fitore ditën e sotme.

Gjermanët mposhtën me rezultatin 1-4 Armeninë  me golat e Havertz, Gundogan dy herë dhe Hoffman. Gjermania e mbyll grupin në vendin e parë me 27 pikë.

Maqedonia nga ana tjetër ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës me rezultatin 3-1. Me këtë fitore maqedonasit kanë siguruar vendin e dytë dhe do të futen tashmë në play-off për të tëntuar kalimin në fazën tjetër./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.11.2021 19:57