Genoa flet me Pirlon dhe i ofron atij stolin

Genoa aktualisht është në vendin e 18-të në Serie A, që do të thotë se është në zonën e rënies. Kjo situatë delikate e detyron bordin të marrë vendime të rëndësishme për të ardhmen e skuadrës dhe do të kalonte një ndryshim në stol.

Ballardini dënohet dhe nëse nuk arrin 4 nga 6 pikët e radhës, shkarkimi i tij është caktuar para pushimit të kombëtareve në nëntori, datë që do të zgjidhej për të shpallur trajnerin e ri, i cili për momentin synon të jetë Andrea Pirlo.

Ish-Juventusi dhe i cili gjithashtu u shfaq në listë për të zëvendësuar Koeman është opsioni i preferuar i skuadrës gjenoveze, e cila tashmë është takuar me të dhe agjentin e tij dhe pret një ok përfundimtar për të konfirmuar shkarkimin e Ballardinit.

Nëse Pirlo në fund vendos të refuzojë ofertën, Gattuso do të ishte i pari në listë. /albeu.com


Shtuar 30.10.2021 21:37