Franca fiton ndaj Finlandës, shkëlqejne Benzema dhe Mbappe (VIDEO)

Franca shënuar fitore ndaj Finlandës në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve me rezultat 2-0.

Pjesa e parë nuk soli gola edhe pse të dy skuadrat kishin nga një rast.

Futja e Karim Benzema në lojë shtoi aksionet te Franca dhe goli erdhi në minutën e 66-të, kur Mbappe asistoi te ky i pari që shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë për francezët srish me kombinimin e dyshes.

Kësaj radhe ishte Mbappe ai që shënoi pas asistimit të Benzema për 2-0.

Nga ky grup e dyta dola Ukraina që fitojë ndaj Bosnjës.


Shtuar 16.11.2021 22:58