Formacionet zyrtare: Zvicër – Skoci, Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë

Zvicra përballet me Skocinë në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht në Grupin A.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Rhein Energie” në Koln.

Zvicra triumfoi 3-1 ndaj Hungarisë në ndeshjen e parë, duke e nisur mbarë rrugëtimin në këtë Evropian.

Në anën tjetër, Skocia u mposht 5-1 nga Gjermania, e që për Helvetikët do të jetë një sfidë e lehtë.

Formacionet zyrtare:

Skocia: Gunn, Hendry, Hanley, Tierney, Ralston, Robertson, McTominay, Gilmour, McGregor, McGinn, Adams.

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Freuler, Granit Xhaka, Rodriguez, Vargas, Ndoye, Aebischer, Schar, Xherdan Shaqiri. /Telegrafi/


Shtuar 19.06.2024 20:00

Tags: