Formacionet zyrtare të klasikes gjermane, Dortmund-Bayern Munich në përballjen e zjarrtë

Pas pak do të luhet klasikja gjermane midis Dortmund dhe Bayern Munich në “Signal Iduna Park”.

Të verdhtë vijnë nga dy fitore radhazi dhe ndodhen në vendin e pestë me 15 pikë, ndërsa Bayern nga tre barazime radhazi dhe në vendin e tretë me 15 pikë gjithashtu.

Dortmund do të bëjë sot pa Reus dhe Haller ndërsa Bayern pa Muller, Hernandez dhe Sarr./h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:


Shtuar 8.10.2022 17:25