Formacionet zyrtare, Spanjë – Itali

Spanja dhe Italia përballen sonte në orën 21:00 në “Arena AufSchalke” në Gelsenkirchen, sfidë e vlefshme për Grupin B të Euro 2024.

Shqiptarët do të jenë sy e veshë nga kjo ndeshje pasi rezultati përfudimtar ndikon drejtpërdrejtë në gjasat e kualifikimit më tej.

Tifozët kuqezi bëjnë tifo për spanjollët të cilët nëse fitojnë sonte sigurojnë matematikisht vendin e parë në grup dhe në sfidën e fundit ndaj nesh, do të kenë impenjim minimal.

3 pikë kanë secila, ndjek Shqipëria e Kroacia me 1, por me 2 ndeshje të luajtura. Skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Spanja: Unai Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Pedri, Rodri, Fabian Ruiz, Yamal, Morata, Williams

Italia: Donnarumma, Dimarco, Calafiori, Bastoni, Di Lorenzo, Jorginho, Barella, Pellegrini, Frattesi, Scamacca, Chiesa


Shtuar 20.06.2024 20:40

Tags: