Formacionet zyrtare Sevilla-Barcelona (FOTO LAJM)

Në orën 21:30 do të luhet ndeshja Sevilla-Barcelona.

Barcelona e Xavit nuk do ta ketë aspak të lehtë këtë ndeshje pasi Sevilla po kalon një formë shumë të mirë këtë sezon ku renditen e dyta në tabelën e LaLiga me 37 pikë.

Vendasit nuk do të tentojnë hap fals pasi janë të vetmit momentalisht të cilët po ndjekin nga pas kryesuesit, Real Madrid. Barcelona nga ana tjetër varet shumë nga të rijntë. Xavi ka shumë mungesa ku nga më kryesorët janë Dest, Depay, Ansu Fati, Pedri dhe Sergio Roberto. Barcelona ndodhet në vendin e tetë me 27 pikë, 3 pikë largë nga zona Champions./h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

 


Shtuar 21.12.2021 20:46