Formacionet zyrtare, Rusi-Danimarkë (FOTO LAJM)

Në Kopenhagen përballen Rusia dhe Danimarka në ndeshjen e fundit së fazës së grupeve në kuadër të Euro 2020.

Këto dy skuadra luajnë në Grupin B, ndërsa rusët duhet të fitojnë për ta pasur të sigurt kualifikimin në fazën e eliminimit direkt.

Në anën tjetër, danezët me fitore do të arkëtojnë tri pikë dhe do të pozicionoheshin në vend të tretë duke pritur kualifikimin eventual si pjesë e katër skuadrat që do të vazhdojnë tutje nga pozitat e treta.

Formacionet zyrtare:


Shtuar 21.06.2021 20:02