Formacionet zyrtare Roma-Juventus

Roma dhe Juventusi do të përballen mes tyre në orën 18:45, sfidë e vlefshme për javën e 21-të në Seria A, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico”.

Një takim i cili shikon dy skuadrat me shumë mungesa për shkak të Covid-19 dhe lëndimeve.

Jose Mourinho dhe Missimiliano Allegri kanë zgjedhur edhe 11-të luftëtarët e duelit të sotëm.

Formacionet zyrtare:

Roma: Rui Patricio; Smalling, Cristante, Ibanez; Maitland-Niles, Veretout, Mkhitaryan, Pellegrini, Vina; Afena-Gyan, Abraham.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Rugani, De Ligt, De Sciglio; Bentancur, Locatelli; McKennie, Dybala, Chiesa; Kean. /h.ll/albeu.com


Shtuar 9.01.2022 17:33