Formacionet zyrtare Marok-Portugali: Ronaldo e nis përsëri nga stoli

Maroku do të ndeshet në orën 16:00 përballë Portugalisë, ndeshje e vlefshme për një biletë në gjysmëfinalen e Katar 2022.

Maroku beson dhe shpreson me lojtarë si Ziyech, Hakimi apo Amrabat të cilët shtrëngojnë dhëmbët përballë një Portugalie e cila po tregohet e frikshme.

Portugalia e nis sot pa Cristiano Ronaldon, pasi ylli portugez është lënë përsëri në stol nga trajneri i tij i kombëtares. Startues do të jetë Ramos, heroi i Benficas i cili i shënoi tre gola Zvicrës./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare

 


Shtuar 10.12.2022 14:45