Formacionet zyrtare Inter-Torino (FOTO LAJM)

Interi dhe Torino kanë publikuar njëmbëdhjetëshen e tyre për ndeshjen e sotme. Te zikaltërit është Vidal në vend të Barellës i cili është i skualifikuar me kartona.

Ndeshja do të luhet në orën 18:30 në Meazza ku zikaltërit tashmë janë shpallur kampionët e dimrit për këtë fazë të parë të Seria A.

Formacionet zyrtare:

 Inter (3-5-2)
Handanovic; Skriniar, de Vrij, Batons, Dumfries, Vidal, Brozovic, Calhanoglu, Perisic, Dzeko, Lautaro.
Trajneri: Simone Inzaghi.

Torino (3-4-2-1)

Milinkovic-Savic, Djidji, Bremer, Boungiorno Singo, Lukic, Pobega, Aina, Brekalo, Pjaca, Sanabria.
Trajneri: Ivan Juric./ h.ll/albeu.com

 


Shtuar 22.12.2021 17:38