Formacionet zyrtare, Holandë-Ukrainë

Ndeshja e dytë e Grupit C në Euro2020  zhvillohet mes Holandës dhe Ukrainës e cila starton në orën 21:00.

Formacionet zyrtare:

Holanda: Stekelenburg; Dumfries, Timber, De Vrij, Blind, Van Aanholt; Frenkie De Jong, De Roon, Wijnaldum; Depay, Weghorst.

Ukraina: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Zinchenko, Sydorchuk, Malinovskyi; Yarmolenko, Yaremchuk, Zubkov.

Shtuar 13.06.2021 20:02