Formacionet zyrtare Argjentinë-Australi: Messi dhe Duke në radhë për të blerë biletën e fundit

Argjentina do të ndeshet në orën 20:00 ndaj Australisë, një ndeshje e vlefshme për një biletë për në çerekfinalet e Kupës së Botës. Njëri prej këtyre dy skuadrava do të ndeshet ndaj Holandës e cila eliminoi SHBA.

Favorit në letër është Argjentina, por nuk i dihet asnjëherë, ky Botëror ka patur plot surpriza. Lautaro është lënë në stol bashkë me  Di Maria, dhë në vend të tyre do të startojë Papu Gomez dhe Alvarez./h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare