Formacionet e mundshme Salernitana-Juventus, miqtë me shumë mungesa (FOTO LAJM)

Juventus do të ndeshet sot në mbrëmje ndaj Salernitana në fushën e këtyre të fundit.

Bardhezinjtë do të futen sot në fushë pa disa lojtarë kryesorë. Mungesat e ekipit të Allegrit janë Ramsey, Danilo, Chiesa, De Sciglio, McKennie. Juventus këtë sezon nuk është në formën më të mirë pasi dhe dy ndeshjet e fundit i ka humbur, ndaj Chelsea dhe ndaj Atalantës.

Miqtë ndodhen në vendin e shtatë me 21 pikë ndërsa Salernitana në vendin e fundit me 8 pikë./h.ll/albeu.com

Formacionet e mundshme:

 


Shtuar 30.11.2021 08:21